4

Κεντρική σελίδα Επάνω Ιστορία Το σχολείο σήμερα Μαθητές-Δάσκαλοι Δράσεις 3ο-18ο Νηπιαγωγεία Σύλλογος Γονέων Νέα σελίδα 1

ΤΑ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΑ ΜΑΣ

Το Σχολείο μας έχει τη χαρά να συστεγάζεται με τα δύο Νηπιαγωγεία στα οποία φοιτούν τα νήπια της περιοχής. Είναι το 3ο και το 18ο Νηπιαγωγείο, σε καθένα από τα οποία υπάρχουν δύο τμήματα.

Αν και οι αίθουσες είναι μικρές και όχι τόσο κατάλληλες, με τη βοήθεια των νηπιαγωγών, τα μικρά παιδιά μπαίνουν στο κλίμα του σχολείου, αφού βρίσκονται στην ίδια αυλή με τους μαθητές του Δημοτικού και έτσι προσαρμόζονται πιο εύκολα.

Στο 3ο Νηπιαγωγείο φοιτούν 34 νήπια. Διευθύντρια και υπεύθυνη του πρώτου τμήματος είναι η κ. Θεοδώρου Ευαγγελία , ενώ υπεύθυνη του δεύτερου τμήματος  η κ.   Δήμητρα.

Στο 18ο Νηπιαγωγείο φοιτούν 34 νήπια. Διευθύντρια και υπεύθυνη του πρώτου τμήματος είναι η κ. Μήτση  , ενώ υπεύθυνη του δεύτερου τμήματος η κ. Ελένη.