Κεντρική σελίδα Επάνω Ιστορία Το σχολείο σήμερα Μαθητές-Δάσκαλοι Δράσεις 3ο-18ο Νηπιαγωγεία Σύλλογος Γονέων Νέα σελίδα 1

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

Ο Σύλλογος Γονέων και Kηδεμόνων βρίσκεται κοντά στο σχολείο μας και προσπαθεί με κάθε μέσο να βοηθήσει και να στηρίξει τις προσπάθειες για την ποιοτική του αναβάθμιση.

Για τη φετινή σχολική χρονιά έχει εντάξει στον προγραμματισμός του μεταξύ των άλλων:

• Διοργάνωση ετησίου χορού - Διοργάνωση αποκριάτικου χορού στο γυμναστήριο.

• Συμμετοχή στην αποκριάτικη παρέλαση του Δήμου Κατερίνης

• Διοργάνωση γιορτής βιβλίου με κάλεσμα συγγραφέα και ταυτόχρονη έκθεση βιβλίων στα πλαίσια του εορτασμού της παγκόσμιας ημέρας παιδικού βιβλίου

• Πρόσληψη  γυμναστή για την εκμάθηση παραδοσιακών χορών στα παιδιά του σχολείου μας

• Μετακίνηση όλου του σχολείου για μια διδακτική επίσκεψη.

• Δημιουργία τμημάτων εκμάθησης παραδοσιακών χορών

• Δημιουργία τμημάτων θεατρικής παιδείας

• Εκδήλωση στα πλαίσια της Παγκόσμιας Ημέρας Παιδικού Βιβλίου

• Ένταξη στον ετήσιο οικονομικό προγραμματισμό του την συμμετοχή όλων των μαθητών της εκάστοτε ΣΤ τάξης του σχολείου μας για την παρακολούθηση μιας θεατρικής παράστασης στο Μέγαρο Μουσικής Θεσ/νίκης.

• Το Δ.Σ. του Συλλόγου

Πρόεδρος:        Λαζαρίδου Νέλη