Η γιορτή για την επέτειο του "ΟΧΙ"

Παρασκευή 27 Οκτωβρίου 2023, στις 8:45 π.μ., οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας γιόρτασαν την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940, στον χώρο του γυμναστηρίου. με την παρουσία πολλών γονέων.
Μετά την τελετή παράδοσης της σημαίας στις σημαιοφόρους, τους παραστάτες και τις παραστάτριες, σε ανάμνηση της μεγάλης εθνικής ημέρας, μαθητές και μαθήτριες των δύο τμημάτων της Στ’ τάξης μίλησαν για το σύμβολο του έθνους μας, τη σημαία, απήγγειλαν ποιήματα και αφηγήθηκαν ιστορικά γεγονότα για το χρονικό του πολέμου.
Οι μαθητές και οι μαθήτριες των τμημάτων Β1 και Β2,πρωταγωνίστησαν σε θεατρικά, με ενθουσιασμό και υπερηφάνεια, για το ηρωικό «ΟΧΙ» της Ελλάδας, ενώ η χορωδία του σχολείου, με την καθοδήγηση της μουσικού του σχολείου μας, κας Φανής Παπαντωνίου, πλαισίωσαν μελωδικά τη γιορτή.
Ευχαριστούμε τους γονείς που μας τίμησαν με την παρουσία τους και συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την άψογη συμμετοχή τους!