Χριστουγεννιάτικη Εκδήλωση

Ένα  αξέχαστο απόγευμα  έζησαν  μικροί και μεγάλοι, στο σχολείο μας, το οποίο έβαλε τα γιορτινά του, την Κυριακή 10 Δεκεμβρίου, από τις 5:00 μ.μ. έως τις 9:00 μ.μ. στο πλαίσιο της  χριστουγεννιάτικης εκδήλωσης  που οργάνωσε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων. Οι μαθητές και οι μαθήτριές μας στόλισαν το χριστουγεννιάτικο δέντρο, φωτογραφήθηκαν στο έλκηθρο του ‘Αη- Βασίλη, διάβασαν χριστουγεννιάτικα παραμύθια, ζωγράφισαν, είπαν κάλαντα και χριστουγεννιάτικα τραγούδια και είχαν την ευκαιρία να τους βάψουν, στα πρόσωπά τους, στο πνεύμα των ημερών.  Στη συνέχεια υποδέχθηκαν τον Άη- Βασίλη, ο οποίος ήρθε, πήρε τα γράμματά τους, φωτογραφήθηκε μαζί τους, τους μοίρασε γλυκά και όλοι μαζί μέτρησαν αντίστροφα και φωταγώγησαν το αστέρι, που  θα παραμείνει στο σχολείο όλες τις ημέρες των εορτών. Παράλληλα, λειτούργησε και εορταστικό παζάρι με όμορφα στολίδια, κατασκευές, είδη δώρων και ημερολόγια. Προσφέρθηκαν κεράσματα και πολλές λιχουδιές, καθώς και ντόνατς και  ζεστή σοκολάτα στα παιδιά και ζεστό κρασί στους μεγάλους. Την όμορφη εκδήλωση συνόδεψαν μελωδικά τραγούδια των  Χριστουγέννων, καθώς και  τραγούδια που είπε και συνόδεψε με την κιθάρα του ο πολύ ταλαντούχος Παύλος Ναβροζίδης. Η προσέλευση παιδιών, γονέων και συγγενών, πραγματικά, ήταν πολύ μεγάλη. Όλοι τραγούδησαν, χόρεψαν και διασκέδασαν.

Ευχαριστούμε τα μέλη του Δ. Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και τους εθελοντές γονείς, οι οποίοι με μεγάλη αγάπη και μεράκι εργάστηκαν για να οργανωθεί αυτή η πολλή λαμπερή εκδήλωση που μας έβαλε όλους στο εορταστικό κλίμα των ημερών.

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ – ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ