8ο Τουρνουά Μπάσκετ Ειδικών και Τυπικών Σχολείων

Την Παρασκευή 1 Δεκεμβρίου, οι μαθητές και οι μαθήτριες της έκτης τάξης του σχολείου μας, μαζί με τις υπεύθυνες εκπαιδευτικούς των τμημάτων κ. Αλεξοπούλου Ελένη και κ. Μαρία Σαρρή και τον γυμναστή μας κ. Καματσέλο Δημήτριο, παραβρέθηκαν στην αθλητική εκδήλωση που συνδιοργάνωσε η Μέριμνα Παιδιού Κατερίνης μαζί με τις Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, στο Β΄ ΔΑΚ Κατερίνης. Στα πλαίσια του εορτασμού της παγκόσμιας ημέρας ΑμεΑ, μαθητές μας συμμετείχαν στο 8ο Τουρνουά Μπάσκετ Ειδικών και Τυπικών Σχολείων. Μαζί τους ήταν και ο πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων κ. Ζαμαντζάς Ευάγγελος και η κυρία Τασούλα Σταμούλη, μητέρα μαθητή της έκτης τάξης, η οποία έκανε το πανό και τα αυτοκόλλητα με τα οποία συμμετείχαν στην εκδήλωση.   Όλοι μαζί έδωσαν το ηχηρό μήνυμα της ισότητας των ατόμων με αναπηρία και της ισότιμης συμμετοχής τους σε όλους τους τομείς της κοινωνικής  ζωής.